Egszsg : A lbjt a gygythatatlan betegek krja |
A lbjt a gygythatatlan betegek krja
2006.01.30. 22:52
Ha valaki daganatos, ajnlatos megvenni:
Beata Bishop: Ideje a gygytsnak c. knyvt.
A LBJTRL
Alapvet informcik a lbjtrl
(Dr.Biser s Dr.Schulze herbalista/ gygynvnyszakrt beszlgetse)
A lbjt alapvet fontossg a rk s ms komoly betegsgek gygytsban.
Az egyik legfontosabb tudnival, hogy a gygythatatlannak tartott betegeknek napi kb. 4 liter folyadkot (kztk gymlcs- s zldsgleveket) kell fogyasztania. Ez a mennyisg nagyon slyos esetekben akr a ktszerese is lehet.
A herbalista / gygynvnyszakrt gy nyilatkozik tapasztalatairl:
„Sosem tallkoztam olyan esettel, amikor valakinek attl lett volna vesebntalma, hogy sok folyadkot ivott. Amit viszont lttam, az az volt, hogy a betegeim azrt voltak hallukon, mert NEM ittak eleget, s nem hasznltak elg gygynvnyt.” Elmondsa alapjn a vesebntalmaktl szenved betegei jobban lettek, amikor leveken ltek. Sokszor a betegnek volt valamilyen vesefertzse, s a lbjt ezt kitiszttotta. Azltal, hogy annyi folyadkot iszunk, amennyit csak tudunk, megknnytjk a vesnk dolgt, hogy tszrje a vrt. Ha viszont dehidratldunk, azaz kiszradunk, akkor a vrnk besrsdik, s a vesinknek iszapot kell szrnik. Igyunk eleget! Ne hagyjuk, hogy a vrnk eliszaposodjon.
ELSDLEGES TERPIA
Ha slyos betegek vagyunk, hagyjuk abba az evst, trjnk t a levekre!
Gygynvnyszakrt: - Az els dolog, amit egy llat tesz, amikor beteg, hogy felhagy az evssel. Bjtlteti magt.
Ugyangy az els dolog, amit neknk is meg kell tennnk, amikor nem rezznk jl magunkat, az az, hogy felhagyunk az evssel. Ennek sok oka van. Az tel megemsztse borzalmasan sok energit hasznl fel - vrt s energit. Emsztszerveink, az izmok s a szvetek, megtelnek vrrel. Amikor abbahagyjuk az evst, az emsztszerveink pihennek, s a vr s az energia ott hasznosulhat, ahol a legnagyobb szksg van r: a gygytand terleten.
Voltak, akik azt krdeztk:
– Mi a j a rkbetegsg ellen?
– Lbjt.
– s a szvbetegsgre?
– Lbjt.
– s erre meg erre a betegsgre?
– Lbjt.
A lbjt a gygythatatlan betegek krja. Lbjt a vlasz, mert engedi a testet pihenni – s hagyja, hogy a szervezetnk azt csinljon, amit akar a gygyulsa rdekben. Ha csak folyton tuszkoljuk az telt lefel a torkunkon, mg jobban elfradunk. A szervezetnknek hatalmas mennyisg telt kell megemsztenie, s ez pontosan az ellentte annak, amit akkor kell tennnk, amikor nem vagyunk jl.
OLYAN GYORS, MINT A TRANSZFZI
1. A vrkpnket egy vagy kt nap alatt megjthatjuk
BISER: - Milyen hatsa van szervezetnkre a lbjtnek?
Gygynvnyszakrt: - Az telben tpanyagok vannak, de nagyon sok energiba kerl ezeket a tpanyagokat lebontani. A levek olyanok, mint a transzfzi, mint a vrtmleszts.
Egy pohr gymlcs- vagy zldsgl nagyon rvid id alatt megemsztdik, ha egyltaln emsztdik. Ez egyenesen a szervezetbe jut. Pontosan gy tekintnk a levekre, ahogy az orvosok az intravns kezelsre. A levek egyenesen a vrramba jutnak.
Az egyik els tapasztalatom egy olyan beteg volt, aki ngygyszati mtten esett t. Az orvosok elvgtak egy artrit, ami rettenetesen vrzett. Mire sszevarrtk, mr az intenzv osztlyra kerlt, s nagyon sok vrt vesztett.
Az orvosok vrtmlesztst akartak csinlni. A hlgy nagyon flt a vrtmlesztstl, de az orvos azt mondta: „n nagyon vrszegny s a hemoglobin szintje a nk szmra megengedett hatrrtk minimumn van.”
Erre megkrdezett engem, hogy nem tudnk-e tenni valamit. Mondtam, hogy persze, tudok, s fogtam a gymlcscentrifugmat, s csinltam neki rpa- s cklalevet. Bevittem a krhzba s mondtam, hogy krjen 24 rnyi idt az orvosoktl.
Az orvosok megengedtk s 24 ra mlva azt mondtk, hogy a beteg n hemoglobinszintje a frfiak hatrrtknek a maximumt is meghaladta.
Szmomra ekkor vlt vilgoss, hogy a levek milyen nagy hatkonysggal tudjk helyrelltani a vrkpet.
BISER: - Vrjon csak egy percet. Teht leveket adott neki. De a nbeteg hogyan jutott hozz a levekhez, amikor 24 rn t a krhzban volt?
Gygynvnyszakrt: - gy, hogy bementem hozz a krhzba. Megcsinltam a leveket s literes vegekbe tltttem. Friss cklal, friss cklalevl leve, friss rpal. Bevittem egyenesen a krterembe s megitta.
Ez minden, ami abban a 24 rban trtnt, s a npciens hemoglobinszintje nemcsak egyszeren megemelkedett, hanem a frfiak hatrrtknek maximuma fl ment. Az orvosok azt mondtk dbbenten, hogy soha azeltt nem lttak mg ilyet.
Sosem volt olyan betegem, akin vrtmlesztst kellett volna vgrehajtani, ha hasznltuk a gymlcscentrifugt. Sok esetben bevittk a centrifugt a krhzba s ott hasznltuk. De olyan is volt, hogy napjban ktszer vittk a leveket a krhzba.
2. Olyan intenzv hats, hogy meg tudja gygytani a vastagblrkot.
Gygynvnyszakrt: - Volt egy ember, akinek vastagbldaganata volt, s gyakorlatilag mindent elutastott. Azt mondta, hogy egy dolgot megtesz: abbahagyja az evst, s tll levekre. Ez mg a praxisom kezdetn volt. Ezekbl az esetekbl tanultam.
A beteg az elejn rsi mennyisgben itta a gymlcs- s zldsgleveket. Emlkszem, kb. egy hnappal ksbb lehetett, amikor levlt s eltvozott a daganat, ami 45 cm hossz volt. gy nzett ki, mint egy ktl, amin fgk vannak. Lttam mr azeltt is ilyeneket kpeken s knyvekben – de ez volt az els eset, hogy lben lttam ilyesmit tvozni a szervezetbl.
BISER: - Olyan volt mint egy ktl?
Gygynvnyszakrt: - Igen, olyan volt mint egy ktl, rajta zacskkkal, amik kb. akkork voltak, mint egy fge. s gyakorlatilag kizrlag a lbjt ltal semmistette meg a rkos daganatot. Nem hasznlt semmilyen gygynvnyt, s semmi mst sem csinlt. Ez azrt egyltaln nem kvetend plda.
A lbjt tapasztalataink alapjn hatsosabb, mint a pusztn vzbjt. A levek nemcsak feltltik tpanyagokkal a szervezetnket, hanem elvgzik a kirtst is. Ha brmi ktsgnk lenne erre nzve, menjnk haza s igyunk meg egy liter szilvalevet, azutn pedig mondjk majd el nekem, mi trtnt. A levek kimossk s kitiszttjk a szerveket.
A LEVEK ENZIMTERPIT IS JELENTENEK
Gygynvnyszakrt: - A levekben risi mennyisg enzim van. Sok ember mestersgesen ptolja az enzimeket a szervezetre kedvez hats tulajdonsgaik miatt, de ez flsleges, hisz az enzimek mind benne vannak a frissen prselt levekben.
Az enzimek a hre rzkenyek, ami azt jelenti, hogy amikor megfzzk az telt, akkor elpuszttjuk a benne lev sszes enzimet. Namrmost, ha megesszk vagy isszuk azt az telt ill. italt, nincs semmi baj, mert a szervezet ellltja az emsztskhz szksges enzimeket. De amg a szervezet ezzel foglalkozik, addig nem tud mst csinlni illetve csak korltozottan marad energija msra.
Teht, az egyik dolog, amit a levekkel elrnk - mivel tele vannak enzimekkel – , hogy „elkldjk a szervezetnket szabadsgra”.
Az emberek zme enzimmentes trenden van. Ha minden, amit esznk, ftt tel, akkor abban nincsenek enzimek. Ha nagy dzisban elltjuk a szervezetnket enzimekkel, akkor sok szervnknek pl. a hasnylmirigynek, a mjnak, az emsztszerveknek ezltal „szabadsgot/pihent adunk”, mert nem kell tbb ellltaniuk azokat a kmiai anyagokat, amik a levekkel mr eleve bekerlnek a szervezetbe.
BISER: - Akkor teht az enzimtermels szabadsgos napjairl van sz! Nem rtalmas a levekben lev nagy cukortartalom a cukorbetegekre nzve?
Gygynvnyszakrt: - Nem az. n nem vagyok tuds, nem tudom, mirt van, de azt tapasztaltam, hogy az emberek vrcukorszintje nem emelkedik a lbjt alatt.
Sok tuds azt mondta, hogy ez a levek enzimtartalma miatt van. Ezek az enzimek segtenek, hogy a hasnylmirigy jobban dolgozzon, s tudja kontrolllni a vrcukorszintet. Msodszor, ha valaki nagyon aggdik emiatt, akkor eleinte felhgthatja a leveket. De itt nem konzervlt levekrl van sz, hanem frissekrl. Ez nagy klnbsg. Ha dobozos vagy veges levet vesznk, abbl az enzimek mr hinyoznak, s ami marad : az tulajdonkpp cukros vz.
1. A lbjt hgtja a vrt.
Gygynvnyszakrt: - Ht tulajdonkppen tnyleg „enzimtermelsi pihennapokrl” van itt sz. Emellett a levek hgtjk is a vrt. Ez alapvet fontossg dolog. Legtbben, amikor betegek vagyunk, megprblunk valamit tenni azrt, hogy vr kerljn a problms terletre.
De a szervezetnk „sarat” prbl krbejratni – s az nem tud eljutni oda. A vr felhgtsa a legnagyszerbb kulcs a gygyulsunkhoz. lnkti a keringsnket, mert a vrnk jobban kezd hasonltani a vzre, mint a sr szrpre. Az alapttel az, hogy a lbjt hgtja a vrt. Ez elsegti, hogy a vrram mlyebben behatoljon a szervekbe, egszen a kritikus terletig, a kapillrisokba, amelyek tele voltak zsrokkal s eltmdtek.
2. A hormonok s a szervezet kmiai anyagai kiegyenslyozdnak
Gygynvnyszakrt: - Sok ember azrt beteg, mert szervezete nem termel elg inzulint vagy nem termel elg hormont a pajzsmirigy, vagy nem termel elg interferont vagy immunglobulint, hogy az immunrendszer ers legyen, vagy nem termel elg sztrognt, vagy progeszteront, vagy tesztoszteront.
Ezek az anyagok mind a tpanyagokbl plnek fel. A lbjt egyik hatsa az, hogy nagyon bsgesen elltja a szervezetet tpanyagokkal. gy teht egyenslyba hozza az anyagcsert, a hormonhztartst, az endokrin rendszert (bels elvlaszts mirigyek), a pajzsmirigyet, a hasnylmirigyet s a szaportszerveket.
A lbjtnek mg egy fontos hatsa van: lehetv teszi, hogy a szervezet tbb mindent vgezzen el.
3. A lbjt tiszttja az elmt
BISER: - Hogy tud a szervezet tbb dolgot elvgezni, amikor hes vagyok, mert nem eszem semmi szilrdat?
Gygynvnyszakrt: - Hadd mondjam el, hogy pont az ellenkezje trtnik annak, mint amire az emberek gondolnak. Ha valaki risi vltozst akar nmagn tapasztalni, akkor hagyjon fel az evssel kt napig. gy fogja rezni, mintha felszllt volna a kd. El fog mulni a szaglsn, az zlelsn, a ltsn, a felfogsn, a gondolatain. Az egsz trtnelem sorn, a grg s a rmai rktl kezdve az egyiptomiakon t, Jzustl Shakespeare-ig, az emberek gy beszltek a bjtrl, mint ami tisztbb mentlis llapotot eredmnyez.
Egy dolgot garantlhatok mindenkinek: ha van valamilyen slyos, megoldhatatlannak tn problmja, vagy egy olyan krds, amiben nem lt tisztn, hagyjon fel az evssel. A lbjt elsegti a tiszta gondolkozst. Rszegek vagyunk az telektl. A tlevs lustv s nehzkes szjrsv tesz. A vr, ahelyett, hogy az agyunkba menne, az emsztszerveinknl idzik.
A Bibliban is olvashatjuk, hogy Jzus elvonult bjtlni. Mindenki, aki a trtnelem sorn bjtlt, kiment a vrosbl s leveken vagy vzen lt. A bjt kitiszttja az elmt, gyhogy a szilrd tel megvonsa a szervezettl egyben fizikai s szellemi tisztts, s valsznleg mg lelki is.
BISER: - Amikor n Hollywoodban dolgozott, ott voltak sokan a filmiparbl, nekik is hasonl tancsot adott?
Gygynvnyszakrt: - Igen, valban sokan jttek hozzm, akik aggdtak pl. a munka els hete miatt vagy a filmforgats egy nehezebb szakasza miatt, amivel problmjuk volt, s nem tudtk, hogy megtehetik-e amit elgondoltak, vagy hogy minden rendben lesz-e, ilyenkor n mindig az tnapos programot javasoltam nekik.
Az tnapos program els kt napjn kizrlag saltkat s gymlcsket fogyaszt az ember, azutn kt napig lbjtt tart kzpen, s mg egy nap nyerskoszt van a vgn.
Akiknek ezt a tancsot adtam, azonnal gy reagltak: „Dehogyis, ezt nem tudom megcsinlni, ez mg egy plusz nagy adag stresszt jelentene nekem!” n pedig elmondtam nekik, hogy meg tudjk csinlni, mert kevesebb lesz a stressz, amikor a szervezet az sszes energijt s vrt arra tudja felhasznlni, amire kell, s megtallja a megoldst, ahelyett, hogy le lenne terhelve. Azok, akik megcsinltk, amikor visszajttek, megkszntk a j tancsot.
Volt egy hlgy, elg hres sznszn, aki kt vig nem dolgozott. Azutn hirtelen egyszerre ngy meghallgatsra kellett mennie egy hten, s ez hossz id ta a legtbb meghallgats volt, amire gyors egymsutnban mennie kellett.
- Most mit csinljak? – krdezte
- Bjtlj – mondtam.
- Borzalmasan hangzik. Minden energimra s ermre szksgem van.
- Higgy nekem, bjtlj.
Kiprblta, s megkapta mind a ngy szerepet, amire jelentkezett. Minden pciensemnl ugyanezt a hatst lttam.
Emlkszem, hogy gyerekknt mindenbl sokat ettem, mert azt gondoltam, hogy attl majd ersebbnek rzem magam. Ehelyett fradtabb lettem. Akkor mg tbbet ettem, s mg fradtabbnak reztem magam. Erre mg tbbet ettem, s mg fradtabb lettem.
Sok bjtt vgigcsinltam mr: tbbnyire rvid bjtket. Csinltam mr kt harminc napos s egy hatvan napos lbjtt is. Hnapokig elvagyunk tel nlkl – ha kzben bevisszk a szksges tpanyagokat.
BISER: - De a szervezete kimerlt ebben a hossz bjtlsben, ugye?
Gygynvnyszakrt: - nem, dehogy. Igazbl az egyik harminc napos bjtm utols kt napjn 17 menetet kick-boxoltam, s jobb voltam, mint valaha. Senki nem tudott a kzelembe kerlni s megrinteni. Jobb volt a ltsom, a reflexeim, az idztsem. s vgtelen erm volt. Van valami, amit felttlenl ki kell trlni a tudatunkbl: tudniillik azt a tveszmt, hogy a bjt legyengt. Ez egyszeren nem igaz.
AMIRE FIGYELNI KELL
Gygynvnyszakrt: - Nha, amikor bjtlnk, a szervezetnk kicsit kevsb ft. Teht vinnnk kell magunkkal egy kardignt, amikor elmegynk otthonrl. Ha csak ritkn fordul is el, de fzhatunk nha. Ez azrt van, mert a tpllkban lev tprtket fti el a szervezetnk, az melegt.
Mivel a lbjt alatt cskkentjk a tpllk mennyisgt s csak leveket iszunk, egy picit melegebben kell felltznnk, s magunkkal kell vinni egy kardignt ill. tartsunk az autban egy kis pldet. Ez is olyan dolog, amit el szoktam mondani a lbjtrl.
A msik az, hogy az energink elg alacsony szinten van. Ezrt megtrtnhet, hogy amikor bjtlnk - klnsen amikor egy hosszabb bjtt csinlunk, mondjuk egy htig - akkor hirtelen gy rezzk, hogy semmi energink nincs.
Ne tulajdontsunk tl nagy jelentsget neki – tz percen bell elmlik. Ez normlis, mert a szervezetnk szilrd zemanyaghoz szokott, s most folykonyat kap. s - mint ahogy a gpeknek is – hozz kell szoknia a berendezsnek, ha megvltoztatjuk az zemanyagot. Hozz kell szoknunk, de ha majd megszoktuk, akkor minden rendben lesz. Szval nem kell nagy jelentsget tulajdontani ennek.
Mg kt dolgot megemltenk itt. Az egyik az, hogy hsgfjdalmak jelentkeznek, amikor bjtlnk. Legtbbszr ezek nem igaziak. Egyszercsak megjelenik az ember eltt egy adag tejfls, metlhagyms rakott krumpli kpe. Ha ez igazi hsg, akkor hrom vagy ngy ra mlva is tartani fog. Teht a legjobb mdszere annak, hogy ezektl megszabaduljunk, az az, hogy ne vegynk tudomst rluk, ne foglalkozzunk velk, s maguktl elmlnak.
A legtbb ember azt gondolja, hogy a bjt egyet jelent a nlklzssel. n ezt mshogy ltom. A bjt bsget jelent, levek bsgt. Megegyeztnk?
Egyszeren csak lellunk a szilrd telekkel, s helyette folykony teleket fogyasztunk, ami sokkal tbbet hasznl az adott helyzetben.
Ha hesek vagyunk, igyunk mg. Ne feledjk, a bjt igazbl egy folyadk-radat.
BISER: - Milyen leveket hasznl, amikor intenzven akar mregtelenteni?
Gygynvnyszakrt: - A bzaf nagyon j. Akkor is tud mregtelenteni, amikor az embert mr nem tiszttja ki semmi. Vagy amikor mr hasznltunk gygynvnyeket, s azt hisszk, hogy tisztk vagyunk.
Emlkszem egy esetre, ami velem trtnt. Azt gondoltam, hogy nagyon tiszta a szervezetem. Ez azutn volt, hogy megcsinltam Dr. Jensen hat hnapos nyerskoszt- s lbjtkrjt, s vekkel azutn, hogy meggygytottam a szvemet.
Elkezdtem bzafvet inni, 1 uncit (1/3 dl), aztn kt uncit, aztn hrmat, ksbb mr tt ittam, s eljutottam egszen a 8 unciig (kb. kt s fl dl). Reggel megittam a 8 uncit, s emlkszem, borzalmasan reztem magam. Elkezdtem hnyni. Egyszeren tl nagy adag volt, de a bzaf pp akkor kezdett el nagytakartst vgezni a szervezetemben – olyan rgi dolgokat takartott ki, amikrl n is tudtam. Vgl kitakartotta s felsznre hozta ket.
BISER: - Mit rt azalatt, hogy „rgi dolgok”?
Gygynvnyszakrt: - Ht, amikor vekkel azeltt elkezdtem bltiszttst vgezni, megsznt az aranyerem s vekig nem jtt el. Aztn, ennek a bzaf-tisztt krnak a kzepn az aranyr jra eltnt, de nem azrt, mert hasmensem lett volna, vagy erlkdtem volna, vagy valami hasonl. Azt hiszem azrt volt, mert voltak mg ott olyan kis kapillrisok, amik mg mindig el voltak tmdve, s a bzaf kitiszttotta ezeket is. jra eljttek a lgcsvemmel s az arcregeimmel a rgi problmk, amiket mr megszntettem. Amikor egy igazi, vgs tiszttst s gygytst vgznk, sok minden a legrgebbi problmink kzl visszatr – de csak pr napra, mialatt tiszttjuk ket kifel.
Hatalmas vltozsokat tapasztaltam a brmn is, s azta is iszom a bzafvet. Sokszor mondjk, hogy milyen szp a brm. llandan mondjk, gyhogy tudom, hogy tnyleg hatst gyakorol a szervezetemre ez a f.
A BZAF HASZNLATA
BISER: - Mit kell tudnunk rla, hogyan kell hasznlni?
Gygynvnyszakrt: - Lehet, hogy sajt magunknak kell bzafvet termesztennk, s kell vennnk egy bzafprst vagy valamit, amivel ki tudjuk nyerni a levt. Ha nincs bzafprsnk, csak ztassuk be a bzafvet vzbe, turmixoljuk el, s igyuk meg fvestl az egszet.
Mindenki tud bzt nveszteni. Egyszeren csak hagyjuk hogy njn, s bzafvet kapunk. Magunk is hozzfoghatunk otthon, nagyon egyszer. Vesznk biobzt, s beztatjuk pr napra, mg kicsrzik.
ztathatjuk 24 rn t is, ezutn rtesszk egy nedves pamutdarabra tovbbi kt-hrom napra, amg ki nem csrzik, azutn pedig gy hasznljuk, mint a tbbi csrt. Mossuk t naponta kt-hrom alkalommal, amg a f kb. 2,5 cm-es lesz, akkor elltethetjk a magokat a fldbe.
Vannak, akik egyszeren csak fogjk a magokat s elltetik. A fldet nedvesen tartjk az els kt napon, azutn pedig megterem a sajt fvk.
Akkor most egy tlban pontosan azt kaptuk, amit a krnyez mezkn ltunk.
Mit csinlunk vele? Ht, elszr is berakhatjuk a prsnkbe. Sokan meg vannak gyzdve arrl, hogy az embernek szksge van egy bzafprsre. A prs csak tbb levet prsel ki a fbl. Vannak kzi s elektromos berendezsek is, a kzi 70-80 dollrba kerl, a gpi pedig kb. 300 dollrba, de ha Champion gymlcscentrifugnk van, abba is beletehetjk a bzafvet vagy pedig
feldaraboljuk, beztatjuk s beletesszk a turmixba. Sok betegem egyszeren csak fogta a bzafvet, felaprtotta, beletette a turmixba, feltlttte a poharat vzzel s simra turmixolta. Ezzel zld szn vizet nyert.
Lehet a bzafvet egytt centrifuglni ms zldsggel, pldul rpval, s a bzaf szpen kicentrifugldik.
|